Рішення 40 сесії від 20.12.2018 року

ЗЕЛЕНЬКІВСЬКА   СІЛЬСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

40-а СЕСІЯ СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ VII СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

 

20 грудня  2018 року               с. Зеленьків                              №40-13/VII

Про  батьківську плату за харчування

дітей у дошкільному навчальному

закладі "Веселка"  в  2019 році

Керуючись  пунктом 29 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, 
що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76-У111 від 
28.12.2014 року, наказом Міністерства освіти і науки  України  від 21.11.
2002 №667 «Про затвердження Порядку встановлення   плати для батьків за 
перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та  інтернатних 
навчальних закладах», зареєстрованого  в Міністерстві  юстиції України 
6 грудня 2002 р.  за №953/7241, із змінами  згідно наказу №402 від 
 08.04.2016р.,  врахувавши, що з 01.01.2015 року набрали чинності внесені 
зміни до ч. 5 статті 35  Закону України "Про дошкільну освіту" щодо розміру
 батьківської плати за харчування  дітей у комунальних  дошкільних 
навчальних закладах, відповідно до п.п.2 п «а» статті  32 Закону України 
"Про місцеве самоврядування в Україні", сільська рада ВИРІШИЛА: 
  1. Встановити, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у  комунальному дошкільному навчальному закладі     «Веселка» в 2019 році у розмірі, що становить 40 відсотків від вартості харчування на день.
  1. Взяти до відома, що:
  2. Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків,  у сім'ях яких троє і більше дітей.     При зменшенні   на   50   відсотків   батьківської  плати  за харчування  дітей  у  дошкільних  навчальних  закладах  нарівні  з рідними дітьми враховуються падчерки та пасинки,  які проживають у цій сім'ї, якщо вони не були враховані в сім'ї іншого з батьків, а також  діти,  на яких оформлена опіка у зв'язку зі смертю батьків, позбавленням їх  батьківських  прав,  засудженням  до  позбавлення волі,  включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування тощо.      Пільгові умови оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.
  3. Від  плати  за  харчування  дітей  відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту"  звільняються:
  4. батьки або особи,  які  їх  замінюють,  у  сім'ях,  в  яких сукупний дохід на кожного   члена   за   попередній  квартал  не  перевищував  рівня забезпечення  прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку  установлюється  законом  про  Державний бюджет України для визначення  права  на  звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах;
  5. діти-сироти, діти - інваліди  і  діти, позбавлені  батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються  в  сім'ях, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків, діти мобілізованих, які загинули в АТО.
  1. Батьки вносять плату за харчування  лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу « Веселка»  , а  за дні, у які  дитина не відвідувала заклад, плата з батьків не справляється.
  1. Попередити батьків та осіб, які їх замінюють, що звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за  харчування  дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися на протязі року, але не більше одного разу,   та   запроваджується   в  місячний  термін  після  подання відповідних  документів  (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї  за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і   довідки   про   склад   сім'ї,   виданої  житлово-комунальними організаціями або  сільською   радою.
  1. Визнати рішення сільської ради від 20.12.2017 року № 27-19/VII«Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у ДНЗ «Веселка»  в 2018 році таким, що втратило чинність.
  1. Контроль за виконанням рішення покласти на комісію сільської ради з  питань планування бюджету та фінансів.

 

Сільський голова                                                                          В.Деркач